BÜYÜKLİMAN’DA SİYASET UYKUDA!…

BÜYÜKLİMAN’DA SİYASET UYKUDA!

Fakülte isterken MYO’nun bölümlerli de gidiyor. KTÜ Vakfıkebir MYO’nun iki, Beşikdüzü MYO’nun ise 5 bölümü daha kapatılıp, başka yerlere naklediliyorlar.

        2013 ocak ayının ilk haftasında KTÜ yeni Rektörü Prf. Dr. Süleyman Baykal başkanlığında toplanan KTÜ senatosunda KTÜ’nün Vakfıkebir ve Beşikdüzü ilçelerinde bulunan MYO’nun bazı bölümlerinin kaldırılarak Sürmene Su ürünleri, Maçka, Trabzon ve Araklı MYO ile birleştirilmesine, Beşikdüzü MYO Muhasebe bölümü ile Vakfıkebir İşletme bölümlerinin karşılıklı olarak yer değişimlerine karar verildi.

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ eski Rektörü Prf. Dr. İbrahim Özen’in yıllar öncesi Vakfıkebir ve Beşikdüzü ilçelerine 4 yıllık fakülte,  Tonya, Şalpazarı ve Çarşıbaşı’na MYO sözleri de böylece havada kalmış oldu.

Edinilen bilgilere göre KTÜ’nün yeni rektörü üniversitenin tüm bölümleri ile bir bütünlük içerisinde branşlaşma kapsamında,  öğretim görevlisi ve öğrenci sayısı az ve yetersiz bölümlerin yeni bir reorganizasyon çerçevesinde birleştirilerek Beşikdüzü ilçesinde 5, Vakfıkebir ilçesinde ise 2 bölümün Sürmene, Maçka, Araklı ve Trabzon MYO’ya alınmalarına,  yapılacak olan bu uygulama ile Beşikdüzü İlçesinden 1000, Vakfıkebir İlçesinden ise 400 civarında öğrencinin ayrılmış olacağı, Beşikdüzü MYO’nun bilgisayar teknolojileri bölümü, elektrik enerji bölümü, elektronik otomasyon bölümü, makine metal teknolojileri bölümü, muhasebe ve veri uygulama gece–gündüz bölümleri, Vakfıkebir MYO’nun ise işletme-iktisat bölümlerinin alınan bölümler oldukları öğrenildi.

Uzun yıllardır Büyükliman bölgesinde Vakfıkebir ve Beşikdüzü ilçelerine 4 yıllık FAKÜLTE, Tonya, Çarşıbaşı ve Şalpazarı ilçelerine MYO verilecek sözlerine karşılık olarak ilçelerde yapılan hummalı yer, yurt, bina arayışları, tahsisleri de boşa çıkmış oldu. İki yıl öncede Beşikdüzü ilçesinin iklimlendirme ve soğutma bölümleri kapatılmıştı.

Büyüklimanlı vatandaşlar yıllardır yalan yanlış bilgiler ile avutulduklarını, yapılan bu uygulamaya çok üzüldüklerini, bu konuda siyasilerin kendilerine verdikleri sözlerin bir an evvel yerine getirilmesini artık kış uykusundan uyanmalarını küçülmenin sonuçlarından endişelendiklerini söylediler.

Beşikdüzü Hakimiyet

Benzer Haberler:

TÜRK ASKERİ UÇAĞINI KİM DÜŞÜRDÜ???
Efendim büyük dünya olayları, hatta ülkemizi ilgil...
BEŞİKDÜZÜ AK-PARTİ BASIN AÇIKLAMASI...
DURMAK YOK YOLA DEVAM DEDİLER AK-PARTİ Beşikdüzü ...
Beşikdüzü AK-PARTİ Parti binasına sığmadı..
Beşikdüzü AK-PARTİ ilçe teşkilatı 17 Kasım 2012 gü...
ŞARAPCILARA, TİNERÇİLERE YENİ MEKÂN, SERENDER ÇAY EVİ...
ŞARAPCILARA, TİNERÇİLERE YENİ MEKÂN, SERENDER ÇAY ...
ÖĞRETMEN EVİ SOSYAL TESİSLERİNDE YANGIN...
ÖĞRETMEN EVİ SOSYAL TESİSLERİNDE YANGIN Beşikdü...
HABER BİLGİLERİ
OKUNMA
Bu Haber 194 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Popüler Haberler


ALİ ŞÜKRÜ BEY KÜLTÜR MERKEZİ…

ALİ ŞÜKRÜ BEY KÜLTÜR MERKEZİ…...

Hâkimiyet/Beşikdüzü ilçesinin Demokrasi Şehidi, Son Osmanlı Devleti Meclisi Mebusu, ilk T.C. TBMM Trabzon Milletvekili Beşikdüzü ilçesi Denizli... [Devami]
SİYASETİN ÇİVİSİ ÇIKMIŞ VARAN 1!

SİYASETİN ÇİVİSİ ÇIKMIŞ VARAN 1!...

SİYASETİN ÇİVİSİ ÇIKMIŞ VARAN 1! T.C Ankara 2. Asliye Ceza mahkemesi Esas No           : 2009/372 Karar No         : 2011/477 Karar... [Devami]
BEŞİKDÜZÜ ÖZEL FİNAL EKSEN ORTAOKULU…REKLAM HABER…

BEŞİKDÜZÜ ÖZEL FİNAL EKSEN ORTAOKULUR...

Kurumumuz ilk olarak  21.09.1993 tarihinde Sayın Orhan BIÇAKÇIOĞLU  kuruculuğunda sürücü kursu binasında Beşikdüzü Final Dershanesi adıyla... [Devami]
Anket
besikduzuhakimiyet.com \' u Nasıl Buldunuz?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
TRABZON
Yazarlarımız
Yorumlar
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Resim Galerisi
Video Galerisi